Oglądasz archiwalną wersję strony, która przedstawia stan z lipca 2020 i nie jest już aktualizowana.
Wróc do aktualnej strony eBadminton.pl
Artykuły

RELACJA Z CZĘSTOCHOWY

W sobotę 22.11.2014 odbył się w sali TZN w Częstochowie (Techniczne Zakłady Naukowe przy ul. Jasnogórskiej 86/90) XIV Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100Lat”, którego organizatorem był Śląski Związek Badmintona i KR-S TKKF ”Hutnik” Częstochowa. Na starcie tego jedynego w roku, rozgrywanego w tej formule turnieju w Polsce, w którym startująca para musi mieć minimum 100 lat, stanęło 31 par - 53 zawodników z 16 miast. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta.

W kategorii „debel 100” I m-ce wywalczyła para: Jan Toczek (78lat –najstarszy zawodnik) z Kęt ale zrzeszony w KRS TKKF Hutnik Cz-wa i Michał Walentek (22 lata) z BKS „Kolejarz „ Częstochowa. II m-ce zajęli: Jarosław Ociepa z TKKF Hutnik i Mariusz Maczuga UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza. W kategorii „deble100+” –(para powyżej 107 lat): I m-ce zajęła para z STB „Energia” z Lublińca Jan Kaczmarczyk i Wojciech Borzęcki; II m-ce zajęli Jacek Bełus z Andrzejem Bitnerem z Kielc. W deblu kobiet I m-ce wywalczyła para z Warszawy: Beata Jaworska i Anna Kaźmierowska; II m-ce: Grażyna Bełus z Kielc z Danutą Forytą z STB Lubliniec; III m-ce Małgorzata Woźniak z KRS TKKF Hutnik z Agnieszką Brojek z UKS Garwolin, a IV m-ce Iwona Brokiendal z Agnieszką Skopicz obie z KRS TKKF Hutnik Częstochowa. W grze mieszanej triumfowała para z Katowic Beata Białek i Paweł Gasz (nota bene mistrz Europy na 2014r z Lizbony w kategorii 70+); II m-ce A. Brojek – Jerzy Rybicki z Garwolina; III m-ce J. Ociepa z M. Woźniak z naszego Klubu TKKF Hutnik.

Pozostali Częstochowianie z naszego KRS TKKF Hutnik startujący we wszystkich kategoriach nie sprostali mistrzom i uplasowali się na miejscach V-VIII w swoich kategoriach. W sumie z Cz-wy wystąpiło 18 zawodników. Szczegółowe wyniki do wglądu u organizatora lub w internecie na www.badmintonnews.

Patronat nad turniejem objął Prezydenta Miasta Cz-wa Krzysztof Matyjaszczyk. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Śląskiego Związku Badmintona Jarosław Ociepa, Otwarcie prowadził Maciej Żmudziński – prezes KRS TKKF Hutnik. W oficjalnej ceremonii otwarcia wziął też udział Członek władz Częstochowskiego Związku TKKF Krzysztof Ujma, który poinformował o przyznaniu przez ZG TKKF na nasz wniosek wyróżnień dla przedstawicieli sponsorów naszych imprez Krzysztofa Wójcika przewodniczącego ZZ KADRA przy ISD HCz oraz Andrzeja Gwiazdę z MZZ Pz ISD HCz. Odznaczono ich Złotą Honorową Odznaką 55-lecia TKKF „Za Zasługi”.

Sędzią głównym zawodów był Artur Policiński. Zawody przebiegły bardzo sprawnie w sportowej i koleżeńskiej atmosferze, ostatni finał rozegrano około godziny 17.30, następnie odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych-suwenirów dla zwycięzców do 4 m-ca. Wyjątkowo bogato dzięki uzyskanym dotacjom z Ministerstwa Sportu i Turystyki i UM Cz-wa. Tu należą się także podziękowania skromnym ale pamiętającym o nas sponsorom: MZZ „KADRA” HCz; MZZ Pz ISD HCz, „SZYBEX” SC, Biuro Podróży „GANDALF”. Wypada jeszcze dla statystyki dodać, iż najstarszą parę 132 lata tworzyli Stanisław Józwik (72) z Tomaszowa Mazowieckiego i Andrzej Piętak (60) z Cz-wy, a najstarszym zawodnikiem był Jan Toczek liczący 78 lat. Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję życząc sobie spotkania za rok przynajmniej w tak licznym gronie.

Dodał: Maciej Żmudziński
Tutniej: Deble 100 Lat