Oglądasz archiwalną wersję strony, która przedstawia stan z lipca 2020 i nie jest już aktualizowana.
Wróc do aktualnej strony eBadminton.pl
Najbliższy turniej:
Data: 1r. (dokładna data nieznana)
Miejscowość: brak danych
Organizator: brak danych
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

III edycja Bayjonn Cup

W dniach 24-25 stycznia 2015 roku na hali 100-lecia w Sopocie odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Turnieju Badmintona Seniorów BAYJONN CUP. Organizatorzy zapewniają, że będzie to turniej wyjątkowy pod wieloma względami. Turniej z roku na rok staję się coraz bardziej rozpoznawalny nie tylko wśród fanów badmintona w Polsce, ale także w całej Europie i na całym Świecie.
Honorowym Partnerem III Międzynarodowego Turnieju Badmintona Seniorów Badminton Bayjonn Cup została jedna z największych marek utożsamianych ze sportem, a przede wszystkim z badmintonem, firma Li-Ning.
II jak i III edycja turnieju są wyjątkowe... Podczas zawodów ponownie odbędzie się aukcja charytatywna, na której każdy z obecnych będzie mógł wylicytować cenne przedmioty. Dochód z aukcji zostanie w pełni przeznaczony na zakup sprzętu medycznego, z którego będzie mogła korzystać Patrycja Wilga, chora na Sanfilippo.
Wartością samą w sobie są również medale, które na prośbę organizatorów zaprojektował sopocki artysta, Ś.P. Bogdan Mirowski – twórca jednego z najbardziej znanych dzieł związanych silnie z Sopotem - Bursztynowego Słowika, Nagrody Grand Prix na Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Badminton Bayjonn Cup Sopot dwukrotnie został nagradzany w kategorii najlepszy turniej roku. Co więcej III Edycja turnieju będzie wyjątkowa, ponieważ zostanie rozegrany dodatkowo pokazowy turniej ELITY mężczyzn. Specjalnie na tą okazję zostanie zaproszonych 16 zawodników z czołówki europejskiej, aby uświetnić to wydarzenie. Honorowy patron firma Li – Ning ufunduje lotki, którymi zostaną rozegrane wszystkie gry Elity oraz półfinały i finały turnieju Serniorów.
Przypominamy, że zgłoszenia zarówno do gier pojedynczych jak i podwójnych są przyjmowane do dnia 21.01.2015r. Więcej informacji o turnieju można znaleźć w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie turnieju: bayjonncup.pl

RELACJA Z CZĘSTOCHOWY

W sobotę 22.11.2014 odbył się w sali TZN w Częstochowie (Techniczne Zakłady Naukowe przy ul. Jasnogórskiej 86/90) XIV Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100Lat”, którego organizatorem był Śląski Związek Badmintona i KR-S TKKF ”Hutnik” Częstochowa. Na starcie tego jedynego w roku, rozgrywanego w tej formule turnieju w Polsce, w którym startująca para musi mieć minimum 100 lat, stanęło 31 par - 53 zawodników z 16 miast. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta. czytaj dalej
fot. Tomasz Jackowski

HALA W REMBERTOWIE ZACZYNA PĘKAĆ W SZWACH

Turnieje Grand Prix Victora przyciągają coraz większą liczbę zawodników i powoli dorównują frekwencją przodującym w tej klasyfikacji turniejom w Sopocie i Suchedniowie. W miniony weekend do Warszawy zjechała rekordowa liczba 123 seniorów. Nic zatem dziwnego, że trzeba było uruchomić drugą halę, a i tak turniej zakończył się we wtorek z powodu przeniesienia do Białegostoku finału gry pojedynczej w grupie 55+. Tak liczna obsada stała się znakomitą okazją dla naszych fotoreporterów Krysi Cieleckiej i Rafała Bogdańskiego, którzy uwiecznili badmintonowe zmagania w obszernych galeriach zdjęciowych. Relację oraz zdjęcia z turnieju zamieścił także portal badmintonzone.pl.
fot. Krystyna Cielecka

MIKOŁAJ TESTUJE NOWĄ PUNKTACJĘ

Turniej Mikołajkowy w Solcu Kujawskim od lat cieszy się dużą popularnością. W tym roku na zawodników czeka dodatkowa atrakcja w postaci zmienionej, eksperymentalnej punktacji testowanej obecnie przez BWF. Zgodnie z nowymi zasadami w każdym secie można zdobyć maksymalnie 11 punktów, a zwycięzca musi wygrać 3 sety. System ten ma na celu uatrakcyjnienie pojedynków i skrócenie czasu rozgrywania meczów. W przypadku pozytywnej opinii środowiska badmintonowego Rada BWF rozważa możliwość wprowadzenia nowej punktacji do wszystkich rozgrywek.
fot. soleckalotka.neth.pl

NOWY PARTNER SENIORÓW

Informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Bad4You, oferującą profesjonalny sprzęt do badmintona i będącą jednocześnie oficjalnym dystrybutorem firmy LI-Ning w Polsce.
Najnowszą ofertę Bad4You można znaleźć pod adresem bad4you.com.pl .

PRZEDŁUŻENIE UMOWY Z FIRMĄ YONEX

Z przyjemnością informujemy, że firma Yonex pozostaje sponsorem strategicznym seniorów w sezonie 2014/2015. W ramach współpracy Yonex pokryje wydatki związane z utrzymaniem witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz dofinansuje zakup koszulek dla reprezentacji Polski na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

TRZY MEDALE POLSKIEJ REPREZENTACJI

W Mistrzostwach Europy Seniorów wystartowało ponad 800 zawodników w tym 20-osobowa reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli na tych mistrzostwach trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Gasz, który zdobył złoty medal w grze pojedynczej w najstarszej kategorii wiekowej 70+. Brązowe medale zdobyły nasze utytułowane zawodniczki Basia Kulanty w grupie 40+ i Dorota Grzejdak w grupie 45+. Gratulujemy!
W przyszłym roku zostaną rozegrane mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 20-26.09.2015 w szwedzkiej miejscowości Helsingborg.
fot. Piotr Łuszkiewicz

RELACJA Z MISTRZOSTW EUROPY

W najbliższą niedzielę (21.09.2014) w portugalskiej miejscowości Caldas Da Rainha rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Seniorów, w których wystąpi 20-osobowa reprezentacja Polski. Zapraszamy na bezpośrednią relację z mistrzostw, która będzie dostępna na Facebooku BadmintonPolska.
fot. BadmintonEurope.com

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady, Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2014/2015. Podstawową zmianą jest przyspieszenie terminu losowania gier pojedynczych i podwójnych umożliwiające jego publikację najpóźniej w przeddzień turnieju do godz. 12.00. Ponadto doprecyzowana została kolejność rozstawiania zawodników w grach podwójnych.

SENIOR GAMES 2014

Międzynarodowe zawody sportowe Warmia Mazury Senior Games 2014, to unikalne w świecie zawody dedykowane sportowcom-seniorom, skierowane są do wszystkich, którzy lubią sport i cenią zdrowy styl życia niezależnie od wieku. Rywalizacja dla osób z pokolenia 45+ obejmuje 14 dyscyplin: badminton, brydż sportowy, golf, kajakarstwo, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa halowa, podnoszenie ciężarów, pływanie, siatkówka plażowa, skoki spadochronowe, tenis, tenis stołowy oraz żeglarstwo.Dodatkowo w zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy z pokolenia 40+. Przygotowano dla nich zmagania w 5 dyscyplinach zespołowych: piłka nożna, piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, żeglarstwo, drużynowe skoki spadochronowe na celność lądowania. Zawody odbędą się w dniach 28-31 sierpnia 2014 r., w siedmiu miastach Warmii i Mazur: Olsztyn, Iława, Lidzbark Warmiński, Orneta, Ostróda, Nidzica i Pasłęk.fot. SeniorGames.pl

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×