Oglądasz archiwalną wersję strony, która przedstawia stan z lipca 2020 i nie jest już aktualizowana.
Wróc do aktualnej strony eBadminton.pl
Najbliższy turniej:
Data: 1r. (dokładna data nieznana)
Miejscowość: brak danych
Organizator: brak danych
Sponsor strategiczny seniorów
Aktualności

DOROTA Z BRĄZOWYM MEDALEM

W rozgrywanych w Ankarze Mistrzostwach Świata Seniorów Dorota Grzejdak (fot.) wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej w grupie 45+. W walce o finał nasza zawodniczka przegrała z Angielką Betty Blair 6:21 22:24. Bardzo bliski zdobycia medalu był też Paweł Gasz (70+), który jednak nie zdołał wykorzystać w drugim secie trzech lotek meczowych i uległ w ćwierćfinale rozstawionemu z numerem 1 Niemcowi Hansowi Schumacherowi 21:13 21:23 18:21. Szczegółowe wyniki mistrzostw można zobaczyć na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Krystyna Cielecka

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

Informujemy, że na wniosek Rady Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2013/2014. Podstawową zmianą jest udoskonalony system punktacji zaproponowany i zaakceptowany przez zawodników w głosowaniu przeprowadzonym podczas mistrzostw Polski seniorów w Solcu Kujawskim. Obecnie zawodnik grający w niższej kategorii wiekowej otrzyma na liście klasyfikacyjnej punkty w tej grupie, w której grał oraz dodatkowo w grupie, którą wskazuje jego rok urodzenia.

DO ANKARY W KOSZULKACH YONEXA

Trzy firmy badmintonowe Kumpoo, Victor i Yonex złożyły oferty na koszulki dla reprezentacji Polski wyjeżdżającej na Mistrzostwa Świata Seniorów. Spośród przedstawionych ofert zawodnicy wybrali model nr 1260 firmy Yonex (fot.). Koszulki zostaną sfinansowane w całości z funduszu rady seniorów. Jednocześnie informujemy, że wszystkie powyższe firmy zaoferowały sprzęt sportowy dla zawodników reprezentacji w bardzo korzystnych cenach:
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy;
Yonex - 40% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.
fot. Yonex.com.pl

REPREZENTACJA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W ANKARZE

Przedstawiamy ostateczną listę zgłoszonych do mistrzostw świata seniorów. Niezbyt liczna reprezentacja Polski składa się z dziesięciu osób, wśród których znajdują się medaliści wcześniejszych mistrzostw - najbardziej utytułowana zawodniczka Dorota Grzejdak oraz Paweł Gasz i Kazimierz Prędki (fot.). Życzymy naszym zawodnikom zdobycia kolejnych medali.Zobacz listę zgłoszonych.
Aktualne wyniki mistrzostw można śledzić na bieżąco na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.
fot. Andrzej Kaftański

NUMER BWF KONIECZNY DO UDZIAŁU W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Informujemy wszystkich zawodników, że w tym roku zgłoszenia do Mistrzostw Świata Seniorów przyjmowane są za pomocą systemu online. Każdy zawodnik musi posiadać numer BWF, który można sprawdzić na stronie tournamentsoftware.com wybierając zakładkę „badminton”, a następnie „players” oraz wpisując nazwisko bez polskich znaków w okienku wyszukiwania. Jeśli system znajdzie zawodnika, to wyświetli się on z numerem, najczęściej 5-cyfrowym, starsze numery są 4-cyfrowe (nie mylić z numerem ewidencyjnym PZBad). Jeśli zawodnika nie ma w systemie, to trzeba uzupełnić formularz o nadanie numeru i wysłać do BWF. Na przyznanie czeka się różnie – od kilku dni do miesiąca. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, którzy nie posiadają numeru BWF o pilny kontakt z p. Adamem Bieleniewiczem z PZBad w celu wypełnienia i wysłania stosownego formularza. Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia do mistrzostw przyjmowane są do dnia 15.07.2013.
fot. bwfbadminton.org

ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZY TURNIEJ

Zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w ankiecie na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013. Przy ocenianiu turniejów prosimy wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

1.Dotrzymanie warunków organizacji wynikające z Regulaminu (termin ukazania się komunikatu, szczegółowe informacje o turnieju i możliwościach zakwaterowania, utrzymanie zgłoszonego terminu zawodów, udostępnienie przed turniejem listy zgłoszonych i losowania)
2.Warunki obiektu sportowego (ilość boisk, rodzaj nawierzchni, jakość oświetlenia, zasłonięcie okien, stan szatni i pomieszczeń socjalnych)
3.Przygotowanie obiektu do zawodów (oznakowanie boisk, tablica wyników z losowaniem i pełną kolejnością gier, miejsca dla zawodników, serwis badmintonowy, bufet/pokój z kawą i herbatą, możliwość zamówienia posiłków)
4.Przebieg zawodów (poprawność losowania, sprawność otwarcia zawodów, wykorzystanie boisk przez sędziego głównego, utrzymanie czystości na kortach, ceremonia rozdania nagród)
5.Wieczorek integracyjny (cena, warunki sali i jej przygotowanie, jakość wyżywienia i muzyki, lokalizacja miejsca wieczorku w stosunku do noclegów i hali sportowej)
Uwaga! Głosowanie zakończy się w dniu 22.09.2013 o godz. 22.00.
Przejdź do strony głosowania

ROZLICZENIE I LIKWIDACJA FUNDUSZU RADY

W poniższym zestawieniu przedstawiamy rozliczenie funduszu Rady Seniorów w sezonie 2012/2013. Wpływy ze składek na turniejach:
Białystok - nie zbierano
Warszawa 370 zł
Solec Kujawski 335 zł
Sopot 355 zł
Szczecin 45 zł
Suchedniów 316 zł
Piotrków Trybunalski 275 zł
Katowice 0 zł
Olsztyn k/Częstochowy 145 zł
Warszawa 285 zł
Gdańsk 40 zł
Łącznie zebrano 2166 zł

Wydatki:
Domena oraz utrzymanie na serwerze strony eBadminton.com.pl 350 zł
Nagroda dla Krysi Cieleckiej 200 zł
Pozostała kwota w wysokości 1616 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie strojów dla reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Ankarze. Prosimy zatem wszystkich zawodników o podanie, przy zgłoszeniach do mistrzostw, rozmiarów koszulek.

Jednocześnie informujemy, że w związku z małym zainteresowaniem wpłatami Rada Seniorów podjęła decyzję o likwidacji funduszu od sezonu 2013/2014.

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW ŚWIATA SENIORÓW

Informujemy wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Świata Seniorów do Ankary, że zgłoszenia należy wysyłać do Marka Rosy na adres: [email protected] do dnia 15.07.2013. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rodzaje gier, partnerów do gier podwójnych oraz koniecznie pełną datę urodzenia. Wpisowe w wysokości 120 USD za jedną grę oraz 150 USD za dwie lub trzy gry trzeba wpłacić do dnia 25.07.2013. Numer konta zostanie podany w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje o mistrzostwach znajdują się w zaproszeniu organizatora.
fot. Andrzej Kaftański MES Sofia 2012

34. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW PRZECHODZĄ DO HISTORII

Mistrzostwa Polski Seniorów w Solcu Kujawskim zgromadziły rekordową liczbę 169 zawodników z całej Polski. W ciągu dwóch dni trwania mistrzostw rozegrano 290 pojedynków po czym wręczono 149 medali i dyplomów. Zmagania turniejowe zostały uwiecznione w obszernych galeriach zdjęć, których autorami są Krysia Cielecka oraz Krzysiek Grabek. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych wyników mistrzostw oraz aktualnej klasyfikacji medalowej. Dostępne są też najnowsze listy klasyfikacyjne po sezonie 2012/2013.
fot. Krystyna Cielecka

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW POLSKI

Już za kilka dni zostaną rozegrane w Solcu Kujawskim 34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Przypominamy, że zgłoszenia do wszystkich gier są przyjmowane tylko w formie pisemnej na adres sędziego głównego [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2013r. do godziny 20.00. Szczegółowe informacje o mistrzostwach podane są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie organizatora mps.soleckalotka.neth.pl. Sprawdź ostateczną listę zgłoszonych 07.06.2013 godz.14.00 oraz wyniki mistrzostw.
fot. mps.soleckalotka.neth.pl

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Aktualności
20.06.2012
Ruszyły prace nad stworzeniem Oficjalnej Strony Seniorów Badmintona... Czytaj całość
Logowanie ×
×